Wirtualny spacer ulicami Ciechanowa Urząd Miasta Ciechanów

Prof. Tomasz Kozłowski rozpoczął pracę na Politechnice Krakowskiej od stażu asystenckiego w 1991 r. Był asystentem w jednej z katedr na WA, zaś od 2005 r. Pełni funkcje kierownicze na wydziale. Obecnie (od 2020 r.) jest kierownikiem Katedry Projektowania Architektonicznego. Sprawuje również funkcję prodziekana ds. Członek Komisji Architektury i Urbanistyki PAN.

Katedra Pojazdów Samochodowych WM PK uhonorowana Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Wystawa w Sali Fontanowskiej zostanie otwarta w środę 14 czerwca o godz. 18.30, jest częścią wystawy stałej „Kraków od początku, bez końca”. Będzie dostępna do końca września 2023 r. Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej otrzymało imię swojego założyciela, wybitnego architekta i urbanisty, Honorowego Obywatela Miasta Krakowa, współprojektanta Nowej Huty – prof. Stanisława Juchnowicza.

Jubileusz 50-lecia pracy naukowej prof. Jana Talera: inspiracja dla naukowych pokoleń

Elektromobilności będzie pełnił również rolę pośrednika pomiędzy absolwentami a pracodawcami. – Politechnika Krakowska wniesie ważny wkład we współpracę w ramach branżowych centrum umiejętności – podkreśla prof. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej. – Mamy w tym obszarze wybitnych naukowców i dydaktyków, od wielu lat prowadzimy badania na ten temat, także nasze programy studiów uwzględniają tę tematykę w kształceniu studentów. Powołaliśmy specjalność „elektromobilność” na I stopniu studiów na kierunku “Elektrotechnika i automatyka”. Zdobyte u nas wykształcenie da im znakomite perspektywy pracy i satysfakcjonującego rozwoju zawodowego  – mówi  rektor Andrzej Szarata. W wydarzeniu inaugurującym współpracę w ramach Emotional BCU Politechnikę Krakowską reprezentował także dr hab.

  • Najlepsi uczestnicy I etapu zmierzą się teraz w finale złożonym z trzech rund.
  • Jedno z nich za pracę magisterską pt.
  • Dzięki szybkości, bezpieczeństwu i anonimowości kryptowalut możesz cieszyć się najlepszymi wrażeniami z gry, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych i finansowych.
  • Jak wynika z ich badań, nad Polską naturalne nocne niebo już nie występuje.
  • Katarzyna Jamioł – absolwenta architektury, a obecnie studentka architektury krajobrazu oraz doktorantka Szkoły Doktorskiej PK w dyscyplinie Architektura i Urbanistyka.

Prace zespołu prof. Joanny Ortyl z wyróżnieniami za 2020 rok

Stali nierdzewnych na zjawiska zachodzące w pobliżu zera absolutnego, a dokładnie na zjawisko nieciągłego płynięcia plastycznego oraz na wywoływaną odkształceniem plastycznym przemianę fazową. Nieciągłe płynięcie plastyczne to zjawisko występujące w materiałach obciążanych w bardzo niskich temperaturach (np. czy plinko jest bezpieczne temperatura ciekłego helu -269oC). Polega na tym, że w materiale odkształcanym plastycznie występują nagłe spadki naprężenia przy stałym odkształceniu całkowitym. Zjawisko to występuje cyklicznie i takie spadki się regularnie powtarzają podczas odkształcania. W projektowaniu architektonicznym dobór materiałów nawierzchni jest niezwykle istotny. Odpowiednio dobrane posadzki ułatwią użytkownikom poruszanie się.

Finał odbył się na Politechnice Warszawskiej, a Kindze Krużel podczas niego towarzyszyła promotorka dr inż. Agnieszka Leszczyńska oraz recenzent pracy dr Konstantinos Raftopoulos. Podczas Demo Day w Auditorium Maximum będzie można porozmawiać z twórcami wynalazków rozwijanych w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu Inkubator Innowacyjności 4.0. Wydarzenie będzie okazją do skorzystania z konsultacji z rzecznikami patentowymi z Okręgu Małopolskiego Polskiej Izby Rzeczników Patentowych czy z doradcami podatkowymi z Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Podczas takich indywidualnych rozmów podpowiedzą oni jak skorzystać z ulg podatkowych na działalność B+R.

Inicjatywy studenckie z Politechniki Krakowskiej walczą o nagrody „Pro Juvenes”

Wynik nauczyciela to suma wyników wszystkich zgłoszonych przez niego uczniów przy użyciu formularza grupowego. Z kolei wynik szkoły to suma wyników zarejestrowanych uczniów danej placówki. Centrum Badawcze Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki oprócz działalności naukowej prowadzić będzie również działania edukacyjne i dydaktyczne skierowane do studentów i  doktorantów oraz słuchaczy Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Ma być miejscem, w którym  przyszłe kadry eksperckie w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego i akustyki zdobywać będą wiedzę i doświadczenie praktyczne. Centrum będzie też poligonem doświadczalnym dla strażaków.

Oraz Politechnika Krakowska planują również wspólne projekty z zakresu research and development związane z rozwojem produktów firmy oraz aplikowania w konkursach krajowych i zagranicznych na projekty B+R. Krakowskie Zakłady Automatyki będą miały też możliwość realizacji doktoratów wdrożeniowych. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła listę stypendystów programu START czyli  100 najzdolniejszych polskich naukowców przed trzydziestką. Znalazło się wśród nich trzech wybitnych przedstawicieli młodych badaczy z Politechniki Krakowskiej.